Zarząd Vistula Group S.A. z siedzibą w Krakowie podaje do publicznej wiadomości treść uchwały Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Vistula Group S.A., zwołanego na dzień 29 czerwca 2009 roku, podjętej po wznowieniu jego obrad w dniu 29 lipca 2009 roku.
„Uchwała Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Vistula Group S.A. nr 31/06/2009
podjęta w dniu 29.07.2009 roku
w sprawie wyrażenia zgody na umowę zastawu rejestrowego z Fortis Bank Polska S.A. dotyczącą zastawu rejestrowego na zbiorze rzeczy ruchomych lub praw stanowiących całość gospodarczą chociażby jego skład był zmienny, zabezpieczającą wierzytelności Fortis Bank Polska S.A. z tytułu udzielonego kredytu, oraz na przewidziane w tej umowie sposoby zaspokojenia wierzytelności Fortis Bank Polska S.A. w razie niespłacenia kredytu, a w tym na wydzierżawienie przedsiębiorstwa Spółki na rzecz podmiotu zaakceptowanego lub wskazanego przez Fortis Bank Polska S.A. w celu zaspokojenia wierzytelności Fortis Bank Polska S.A. z dochodu przynoszonego przez przedsiębiorstwo na podstawie stosunku dzierżawy.
Walne Zgromadzenie Vistula Group S.A. („Spółka”), działając na podstawie art. 393 pkt. 3) KSH, niniejszym wyraża zgodę na: (i) ustanowienie zastawów rejestrowych na podstawie umów zastawów rejestrowych z dnia 28 lipca 2009 r. zawartych z Fortis Bank Polska SA („Bank”) na przedsiębiorstwie Spółki oraz na przedsiębiorstwie Spółki, z wyłączeniem rzeczy i praw na których zostały ustanowione zastawy rejestrowe na rzecz Banku Zachodniego WBK S.A., w celu zabezpieczenia spłaty przez Spółkę wierzytelności należnych Bankowi z umowy kredytowej nr WAR/2001/08/172/CB z dnia 8 maja 2008 r., z późniejszymi zmianami i umowy poręczenia z dnia 18 stycznia 2007 r. z późniejszymi zmianami oraz wszelkich innych kwot z tytułu dokumentów finansowania zawartych pomiędzy Spółką i Bankiem zawartymi w związku z wymienioną umową kredytową i umową poręczenia, a ponadto zabezpieczenia przyszłej wierzytelności Banku o zwrot wkładów, które zostaną wniesione przez Bank z tytułu umowy objęcia akcji w Spółce, która zostanie zawarta w wykonaniu umowy kredytowej, która może powstać na podstawie art. 431 ust. 5 Kodeksu Spółek Handlowych; oraz (ii) na przewidziane w tych umowach sposoby zaspokojenia wierzytelności Banku w razie niespłacenia wierzytelności, a w tym na sprzedaż w drodze przetargu publicznego, który przeprowadzi notariusz lub komornik, przejęcie na własność, przejęcie w zarząd lub wydzierżawienie przedsiębiorstwa Spółki na rzecz podmiotu wybranego przez Bank w celu zaspokojenia wierzytelności Banku z dochodu przynoszonego przez przedsiębiorstwo na podstawie stosunku dzierżawy.”
Erwin Bakalarz
Prokurent